kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • המצוה האחת של ואהבת לרעך כמוך, שהיא המטרה הסופית בתורה, אשר אחריה זוכה תיכף לדביקותו ית'. בעה''ס, מתן תורה Ši viena priedermė: „Mylėk savo artimą, kaip savę patį“ ir yra galutinis Toros tikslas, po kurio žmogus iškart nusipelno „susiliejimo su Kūrėju“. (Baal Sulamas „Toros dovanojimas“)

שמעתי

„Šamati“

ravas Baruchas Ašlagas

Nors žmogus ir nejaučia Kūrėjo valdymo, tai nedaro jokio poveikio „viršuje“, t.y. viršuje nėra jokio pasikeitimo, kaip parašyta: „Aš savo vardo „Havaja“ nepakeičiau“. Ir visi pasikeitimai yra pas „gaunančius“.

115/119335.jpg

פתיחה לחכמת הקבלה

Įvadas į kabalos išmintį

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Ir kaip dėl sudužimo iš masacho de guf anuliuojasi bchinos dalet avijutas, taip šis avijutas anuliuojasi ir malchut amizdaveget, esančioje roš de Aba ve Ima.

115/119334.jpg

פתיחה לחכמת הקבלה

Įvadas į kabalos išmintį

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Taip pat yra žinoma, kad visa kiekybė ir kokybė atsiverianti roš, taip pat atsiveria ir nusileidus iš „viršaus į apačią“ guf.

115/119333.jpg

פתיחה לחכמת הקבלה

Įvadas į kabalos išmintį

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Iš tikro lygiai tas pats įvyko ir Nekudim parcufuose, nes ir čia išeina du parcufai: A’’B – Sag vienas žemiau kito.Ir kiekviename iš jų yra: teamim, nekudot, tagin ir otijot. (Baal Sulamas, „Įvadas į Kabalos išmintį“)

115/119332.jpg

הסולם, פרקי חיים של תלמידי רבי יהודה לייב הלוי אשלג והרב ברוך שלום הלוי אשלג

Baal Sulamo ir rabi Barucho Šalomo mokinių biografijos

ravas Abrahamas Mordechajus Gotlibas

Nežinojau, kaip išreikšti didžiulį džiaugsmą, tad pasiėmiau visus dvidešimt vieną knygos Zohar tomą, užsidėjau juos ant galvos ir šokau su jais iki nukritimo.

115/119331.jpg