kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • הָא לַחְמָא עַנְיָא דִּי אֲכָלוּ אַבְהָתָנָא בְּאַרְעָא דְמִצְרָיִם. כָּל דִּכְפִין יֵיתֵי וְיֵיכוֹל, כָּל דִּצְרִיךְ יֵיתֵי וְיִפְסַח. הָשַׁתָּא הָכָא לְשָׁנָה הַבָּאָה בְּאַרְעָא דְיִשְׂרָאֵל. הָשַׁתָּא עַבְדֵּי לְשָׁנָה הַבָּאָה בְּנֵי חוֹרִין. הגדה של פסח Tai yra vargo duona, kurią valgė manoTėvai Egipto žemėje. Kiekvienas alkanas, gali ateiti ir valgyti, kiekvienas norintis, gali ateiti ir padaryti „Pesachą“ („Peršokimą“). Šiandien – čia, kitais metais – Izraelio žemėje. Šiandien – vergai, kitais metais – laisvi. (Pesacho Agada).

זהר הקדמת ספר הזהר פקודי אורייתא פקודא חדסר

Zohar Toros Įsakymai. Vienuoliktas

rabi Šimonas bar Jochajus

Vienuoliktas įsakymas – atiduoti dešimtinę. Čia yra du įsakymai: vienas atiduoti pajamų dešimtinę, o kitas atiduoti pirmuonis medžio vaisius.

115/116507.jpg

הסולם, פרקי חיים של המקובל האלוקי רבי יהודה לייב הלוי אשלג

„Hasulam“, rabi Jehuda Ašlago (Baal Sulamo) biografija

ravas Abrahamas Mordechajus Gotlibas

„Žinok, kad nėra tau ištikimesnio draugo už mane. Ir aš patariu, kad visai netaisytum savo išorės, o tik vidų. Nes tik vidinė dalis gali gauti ištaisymą. O nešvarumas, kuris ateina dėl daugybės nuodėmių, pasireiškia egoizmu ir išdidumu. Ir šis nešvarumas nebijo jokių pasaulio apribojimų“.

115/116506.jpg

הסולם, פרקי חיים של המקובל האלוקי רבי יהודה לייב הלוי אשלג

„Hasulam“, rabi Jehuda Ašlago (Baal Sulamo) biografija

ravas Abrahamas Mordechajus Gotlibas

Tačiau rabi Moše Mordechai buvo taip visa širdimi ir siela susiliejęs su mūsų šventu mokytoju, kad negalėjo neatskleisti apie jį Guro chasidams: „Judėjai, kodėl jūs miegate? Mes turime tokį šventą ir svarbų pasauliui žmogų! Tas, kas nori pamatyti jį, tegul eina su manimi“.

115/116505.jpg

הקדמה לתלמוד עשר הספירות ל

Įvadas į „Mokymą apie dešimt sfirot“

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Dabar tampa aiškus atsakymas į ketvirtą ir penktą klausimą, kuriuos paklausėmė šio įvado pradžioje.

115/116504.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Hošana raba

I. M. Lav

Arava (gluosnio šakelės) simbolizuoja tuos žmones, kurie nepasižymi nei Toros žiniomis, nei priedermių vykdymu. Jų forma primena lūpų formą. Tai reiškia, kad netgi tie, kurie neturi nuopelnų nei Toroje, nei priedermių vykdyme, vis tik turi nenuginčijamą ypatybę: jie turi lūpas, kad galėtų melstis Kūrėjui.

115/116499.jpg