kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • הָא לַחְמָא עַנְיָא דִּי אֲכָלוּ אַבְהָתָנָא בְּאַרְעָא דְמִצְרָיִם. כָּל דִּכְפִין יֵיתֵי וְיֵיכוֹל, כָּל דִּצְרִיךְ יֵיתֵי וְיִפְסַח. הָשַׁתָּא הָכָא לְשָׁנָה הַבָּאָה בְּאַרְעָא דְיִשְׂרָאֵל. הָשַׁתָּא עַבְדֵּי לְשָׁנָה הַבָּאָה בְּנֵי חוֹרִין. הגדה של פסח Tai yra vargo duona, kurią valgė manoTėvai Egipto žemėje. Kiekvienas alkanas, gali ateiti ir valgyti, kiekvienas norintis, gali ateiti ir padaryti „Pesachą“ („Peršokimą“). Šiandien – čia, kitais metais – Izraelio žemėje. Šiandien – vergai, kitais metais – laisvi. (Pesacho Agada).

פתיחה לחכמת הקבלה יד

Įvadas į kabalos išmintį

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Ir kad „išgelbėti“ kūrinius nuo šio didelio atitrūkimo ir nutolimo, buvo padaryta „pirmo apribojimo“ („cimcum alef“) paslaptis.

115/115710.jpg

פתיחה לחכמת הקבלה יג

Įvadas į kabalos išmintį

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Dalykas tas, kad kaip materialūs objektai yra vietos skirtumu atskirti vienas nuo kito, taip dvasinai objektai atsiskiria vienas nuo kito formų skirtumu.

115/115591.jpg

הקדמה לספר פנים מאירות ומסבירות

Įvadas į knygą „Veidas šviečia ir paaiškina“

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Dabar galima suprasti kas parašyta knygoje Zohar: „Šio kūrinio (knygos Zohar) pagalba išeis Izraelio sūnūs iš tremties“.

115/115707.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

27 Nisano diena

I. M. Lav

27 nisano – Katastrofos ir heroizmo diena. Tą dieną vyksta paminėjimai ir ceremonijos, kuriuose išreiškiamas solidarumas su pasipriešinimo naciams didvyriais, ir pagerbiami milijonai nekaltų nacistinio genocido aukų.

111/111043.jpg

התבוננות שבועית פרשת במדבר

Savaitinė įžvalga Toros daliai Bemidbar

pagal mok. Hasulam, vad. ravo Adam Sinaj

Parašyta: „Ir kalbėjo Kūrėjas Moše Sinajaus dykumoje, Susirinkimo pastogėje, pirmą antro mėnesio dieną, antrais metais, išėjus iš Egipto žemės, sakydamas: Suskaičiuokite Izraelio sūnų bendruomenės „galvas“ pagal šeimynas, pagal tėvų namus, pagal vardų skaičių, kiekvieną vyrą pagal „viršugalvius“ (Bemidbar 1 – 1, 2).

107/107460.jpg