kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • הא לחמא עניא די אכלו אבהתנא בארעא דמצרים. כל דכפין ייתי ויכול, כל דצריך ייתי ויפסח. השתא הכא, לשנה הבאה בארעא דישראל. השתא עבדי, לשנה הבאה בני חורין. הגדה של פסח Štai vargo duona, kurią valgė mano tėvai Egipto žemėje. Kiekvienas norintis gali ateiti ir valgyti, kiekvienas norintis atlikti Pesachą (Peršokimą), gali ateiti ir atlikti. Šiandien – čia, rytoj – Izraelio žemėje. Šiandien – vergai, rytoj – laisvi. (Pesacho Hagada)
  • !חג פסח כשר ושמח Linksmo ir košerinio Pesacho!

זהר הקדמת ספר הזהר פקודי אורייתא פקודא תניינא

Zohar „Toros įsakymai. Antras“

rabi Šimonas bar Jochajus

Meilė, kuri vadinasi absoliuti - tai meilė, esanti iš abiejų pusių, t.y. meilė Kūrėjui ir teisme, ir gerume bei pasisekime. Kaip mokėmės, žmogus turi mylėti Kūrėją net, kai Kūrėjas paima iš žmogaus sielą.

115/116382.jpg

שלבי הסולם מאמרים שונות בענין שכר המקבלים

Šlavei haSulam Dvasinio darbo užmokestis

ravas Baruchas Ašlagas

Savaime suprantama, kad žmogus negali dirbti be užmokesčio. Tai reiškia, jei žmogus negautų užmokesčio, jis negalėtų pajudėti iš vietos.

115/116380.jpg

הקדמה לתלמוד עשר הספירות י, יא

Įvadas į „Mokymą apie dešimt sfirot“

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Kaip paaiškinta Zohare Toros eilutė: „ir pasakė Kūrėjas „tebūnie šviesa“ ir atsirado šviesa“ (Berešit 1 – 3). Tai reiškia: „tebūnie šviesa“ mūsų pasaulyje, „ir atsirado šviesa“ pasaulyje, kuris ateis“.

115/116379.jpg

הקדמה לתלמוד עשר הספירות קה, קו, קז

Įvadas į „Mokymą apie dešimt sfirot“

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Tačiau, juk žmogus, būdamas „Kūrėjo veido“ paslėpime, kentė kentėjimus? Ir nors dabar, po „Kūrėjo veido atvėrimo“, žmogus jau nebenori jų prisiminti, nes „visas nuodėmes uždengs meilė“, tai vis tik žmogui skaitosi didele „trauma“ ir „žala“?

115/116782.jpg

שלבי הסולם מאמרים שונות גילוי טפח וכיסוי טפחיים

Šlavei haSulam Įvairūs straipsniai „Atverti sprindį ir užverti du“

ravas Baruchas Ašlagas

Reikia suprasti aspektą: „atverti sprindį“ dvasiniame darbe. Taigi, iš pradžių buvo „užvertas sprindis“, o paskui atėjo žmogus ir „atvėrė sprindį“, bet „užvėrė du sprindžius“.

115/116378.jpg