Kaip apvaloma „nida“ נדה?
Kad apsivalyti, נדה turi atlikti keturis dalykus: 1. sulaukti menstruacijų ciklo pabaigos; 2. nustatyti „švaros ribą“; 3. atskaičiuoti „septynias švarias dienas“; 4. pasinerti į „mikve“, laikantis visų Halachos reikalavimų.
„Švarumo riba“
Po menstruacijų ciklo pabaigos (kuris paprastai trunka 5-6 dienas), prieš nusileidžiant saulei, moteris turi kruopščiai nusiprausti šiltu vandeniu, ir atlikti patikrinimą, jei kraujo pėdsakų neaptinkama, vadinasi „švarumo riba“ nustatyta. Jei pasirodo kraujo, vadinasi reikia palaukti dar vieną dieną ir patikrinimą atlikti sekančią dieną, prieš saulės laidą. Taigi, jei „švarumo riba“ nustatyta, reikia pakeisti patalynę, apsivilkti švarius (pageidautina - baltus) apatinius, ir pradėti „septynių švarių dienų“ skaičiavimą.
„Septynios švarios dienos“
Šis periodas prasideda tą dieną, kai buvo atliktas „švarumo ribos“ nustatymas, nusileidus saulei ir tęsiasi lygiai septynias paras. Kiekvieną iš šių dienų, o ypač pirmąją ir paskutiniąją, moteris atlieka patikrinimą, kaip ir „švarumo ribos“ nustatymo metu. Ji turi tai atlikti du kartus per dieną - ryte ir vakare. Ir tik tada, kai moteris akivaizdžiai įsitikina, kad nei vieną kartą per tą laiką nebuvo aptikta kraujo, galima atlikti „mikve“, po kurios ji vėl gali pradėti intymius santykius.
Pasinėrimas į „mikvos“ vandenis
Pasinėrimo į „mikvos“ vandenis priedermė - labai sudėtinga priedermė, reikalaujanti esminių Halachos žinių. Štai jos atlikimo tvarka.
Praėjus „septynioms švarioms dienoms“, prieš pat saulėlydį, moteris eina į pastatą, kuriame yra „mikve“ („mikve“ yra kiekviename Izraelio mieste ir rajone). Tada pradeda pasiruošimą: kruopščiai išsiplauna ir išsišukuoja plaukus, išsivalo nagus (jei reikia, nusivalo nuo jų laką), nusiima visus papuošalus, išsivalo dantis, gerai patikrindama, kad juose neliktų maisto likučių, nusiprausia visą kūną. Dar šlapia po šio prausimosi, ji pasineria į „mikve“ vandenis. Ji pasineria vieną kartą taip, kad nei vienas plaukas neliktų vandens paviršiuje. Kūno padėtis turi būti tokia, kad netrukdytų vandeniui pasiekti kiekvieną kūno dalį: negalima nei sėstis, nei išsitiesti. Geriausia poza - kaip motinos, palinkusios virš kūdikio lopšio. Būtina taip pat šiek tiek praskleisti rankas ir kojas, kad vanduo galėtų pasiekti visas kūno vietas. Jei moters plaukai ilgi, o „mikve“ patalpoje nėra kitos moters, kuri galėtų pažiūrėti, ar visi pasinėrusiosios plaukai pateko po vandeniu, tada moteris turi užsidėti lengvą tinklelį, kuris nesutrukdys vandeniui pasiekti plaukus. Lūpų nereikia nei praverti, nei sučiaupti, jos turi būti natūralioje padėtyje.
Vieną kartą pasinėrusi ir toliau stovėdama iki kaklo vandenyje, moteris apglėbia save rankomis žemiau širdies ploto, pakelia akis aukštyn ir sako palaiminimą: „Palaimintas Tu, Kūrėjau, mūsų Dieve, Visatos Valdove, pašventinęs mus Savo priedermėmis ir liepęs pasinerti į „mikve“ vandenis!“. Iš karto po to ji dar kartą pasineria į vandenį, laikydamasi tų pačių taisyklių.
Naktis po „mikve“ procedūros panaši į pirmą sutuoktuvių naktį. Vyras turi parodyti ypatingą dėmesį ir meilę žmonai, grįžusiai iš „mikve“. O moteris savo ruožtu negali atidėlioti apsišvarinimo dienos - net jei ji išpuola penktadienio vakarą ar šventės metu, ji privalo atlikti „mikve“.