kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • וַיָּקָם מֶלֶךְ-חָדָשׁ, עַל-מִצְרָיִם, אֲשֶׁר לֹא-יָדַע, אֶת-יוֹסֵף. שמות א' – ח', יהודה אשלג – בעל הסולם, פרי חכם, אגרות קודש מח „Ir pakilo naujas karalius Egipte, kuris nežinojo Josefo” ( Šmot 1 – 8), Jehuda Ašlagas – Baal Sulamas, „Šventi laiškai“ psl. 48

מצוה אחת

Viena priedermė

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Iš tikro gali būti, kad „mažo“ lygio pranašas turės didesnį pasisekimą pranašystės greitume už patį „didžiausią“ iš pranašų.

115/118778.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Purimo šventė

I.M.Lav

Megilat Ester skaitymas pilnai atstoja „Halelio“ skaitymą. Nėra kitos šventės, išskyrus Purimą, kurios prasmė būtų įamžinta atskiroje Tanacho knygoje.

115/118776.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Purimo šventė

I.M.Lav

Jeruzalėje, kaip savo laiku ir Šušane, o taip pat ir tuose miestuose, apie kuriuos žinoma, kad jie buvo apjuosti siena Jehošua bin Nuno laikais, Purimas švenčiamas 15 adaro dieną.

115/118775.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Purimo šventė

I.M.Lav

Dieninės trapezos metu reikia gerti vyną, nes pasakė išminčiai: „Per Purimą žmogus turi prisigerti tiek, kad neatskirtų žodžių „prakeiktas Hamanas“ nuo žodžių „Palaimintas Mordechajus“.

115/118774.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Purimo šventė

I.M.Lav

Purimo metu reikia išgirsti Megilat Ester skaitymą du kartus: prasidedant šventei, vakare, po „Maariv” maldos ir ryte – po „Šacharit” maldos.

115/118773.jpg