kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • לאחר שאנו יודעים היטב את מדת הטוב המקווה כצלמו ודמותו, עלינו להתבונן בדברים והאמצעים העומדים לרשותנו כדי להחיש את הטוב והאושר. בעה''ס, השלו בעולם Kai jau išsiaiškinome, kas yra visų laukiamas gerumas, reikia įsižiūrėti į mums realiai pasiekiamas priemones, kad pagreitinti šį „gerumą“ ir „laimę“. (Baal Sulamas „Taika Pasaulyje“)

שערי הקדושה חלק א שער ו

Šventumo vartai Pirma dalis. Šeštieji vartai

ravas Chaimas Vitalis

Žmogus turi labai „prisirišti” prie: Nuolankumo, kuris atveda prie šventos dvasios.

115/118630.jpg

שערי הקדושה חלק א שער ו

Šventumo vartai Pirma dalis. Šeštieji vartai

ravas Chaimas Vitalis

Taip pat tavo „kūniškas“ valgis turi būti Dangaus vardu, t.y. kad sustiprinti žmogų Kūrėjo darbui. Kaip parašyta: „Visuose savo keliuose pažink Jį“ (Mišlei 3 – 6).

115/118629.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Jom-Kipuras

I.M.Lav

Pasakyta Toroje: „Nes šią dieną būsite jūs išpirkti, būsite jūs apvalyti nuo visų jūsų nuodėmių prieš Kūrėją“ – tai yra, atgailos pakanka tik išpirkimui tų nuodėmių, kurios yra „prieš Kūrėją“, bet neužtenka nuodėmių, padarytų kito žmogaus atžvilgiu, atleidimui. Jas dera ištaisyti veiksmais.

115/118628.jpg

שערי הקדושה חלק א שער ו

„Šventumo vartai“ Pirma dalis. Šeštieji vartai

ravas Chaimas Vitalis

Šie „vartai“ apima ir apibendrina viską, kas paminėta anksčiau. Taip pat nurodoma, kaip turi elgtis visais atvejais žmogus, esantis pakopoje chasidas, kad nesukluptų.

115/118627.jpg

הקדמה לתלמוד עשר הספירות

Įvadas į „Mokymą apie dešimt sfirot“

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Tačiau yra yra griežta sąlyga, užsiimant kabalos išmintimi, t.y. negalima sumaterialinti dvasinių dalykų įsivaizduojamomis materialiomis kategorijomis, nes taip mes nusižengiame Kūrėjo įsakymui: „Nedaryt sau stabo ir jokio atvaizdo“ (chas ve šalom, neduok dieve), ir tada gauname žalą vietoj naudos.

115/118626.jpg