kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • חִדְלוּ לָכֶם מִן הָאָדָם, אֲשֶׁר נְשָׁמָה בְּאַפּוֹ: כִּי בַמֶּה נֶחְשָׁב, הוּא. זוהר, תצוה, חדלו לכם מן האדם אשר נשמה באפו Pasitraukite nuo žmogaus, kurio siela pyktyje, nes į ką jis panašus. (Ješaja 2 – 22), (Zohar „Pasitraukite nuo žmogaus, kurio siela pyktyje“)

Praktinė Halacha (Įstatymai)

“Saugok Šabato dieną”

I. M. Lav

Ketvirtasis iš Dešimties įsakymų skelbia: “Saugok Šabato dieną, kad ją pašventintum”. Šis įstatymas išreiškia draudimą daryti bet ką, kas nesuderinama su Šabato šventumu. Kas tai yra “ Šabato sulaužymas”? Kokios darbo rūšys laikomos “Šabato sulaužymu”?

115/116123.jpg

פתיחה לחכמת הקבלה קנ

Įvadas į kabalos išmintį

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Tai pasaulių B – J – A parcufų aukštis (šijurei koma) ir jų stovėjimas, kurie buvo pas juos po papildomo mochino, prieš pirmo Adamo nuodėmę.

115/116122.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Aukojimai ir dešimtinės תרומות ומעשרות

I. M. Lav

Į 24 „dovanų kohenui“ skaičių įeina: truma gdola (didysis aukojimas), trumat maaser (aukojimas nuo dešimtinės), žinomas taip pat pavadinimu maaser min maaser (dešimtinė nuo dešimtinės). Čia taip pat reikia priskirti maaser rišon (pirmoji dešimtinė), kurią atiduodavo levitams, maaser šeni (antroji dešimtinė), kurią atveždavo į Jeruzalę ir maaser ani, kurią atiduodavo vargšams tais metais, kai nebuvo atskiriama maaser šeni.

115/116121.jpg

מהות הדת ומטרתה א

Religijos esmė ir tikslas

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Šiame straipsnyje aš noriu atsakyti į tris klausimus: 1. Kas yra religijos esmė? 2. Ar jos tikslas yra pasiekiamas mūsų pasaulyje, ar būtent pasaulyje, kuris ateis? 3. Ar religijos tikslas yra Kūrėjo, ar kūrinių (žmonių) gerovei?

115/116120.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

„Šma Izrael“

I. M. Lav

„Šma“ išreiškia tikėjimą į visatos Kūrėjo vienybę ir pasirengimą vykdyti Jo įsakymus. Dvarim knugoje pasakyta: „Ir kartok juos savo vaikams ir tark juos... guldamas ir keldamasis“. Tai viena iš Toros priedermių, kurią vykdyti reikia vakare („gulantis“) ir ryte („keliantis“).

115/116119.jpg