kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • Ir pasiuntė (Balakas) pasiuntinius pas Bilamą ben Beorą į Petorą..., kad pašaukti jį, sakydamas: Štai tauta išėjo iš Egipto ir „uždengė“ visą žemės paviršių, ir ji įsikūrė priešais mane. Ir dabar, ateik, prakeik man šią tautą, nes ji stipresnė už mane, gal tada aš pajėgsiu sumušti ją ir išvarysiu iš žemės, nes aš žinau, ką tu palaimini, tas būna palaimintas, o ką prakeiti, tas būna prakeiktas. (Bemidbar 22 – 5, 6)
  • !שבת שלום
  • Šabat Šalom!

זהר הקדמת ספר הזהר פקודי אורייתא פקודא שביעאה

Zohar Akdamat Sefer aZohar Toros Įsakymai. Septintas

rabi Šimonas bar Jochajus

Septinta priedermė - tai apsipjaustyti aštuntą dieną ir išmesti „orla“ (apyvarpės) nešvarumą. Nes tas gyvis (malchut), tai – aštunta pakopa, iš visų pakopų (t.y. kai pradedame skaičiuoti nuo binos ir į apačią). Ir ta dvasia (nefeš), kuri išskrenda, turi pasirodyti aštuntą dieną, nes ji yra aštunta pakopa...

115/116432.jpg

הסולם, פרקי חיים של המקובל האלוקי רבי יהודה לייב הלוי אשלג

„Hasulam“, rabi Jehuda Ašlago (Baal Sulamo) biografija

ravas Abrahamas Mordechajus Gotlibas

Pas Baal aSulamą prie Šabato stalo viešpataudavo absoliuti tyla ir baimė. Baal aSulamas sėdėdavo stalo priekyje visas tarsi apimtas ugnies - jame liepsnojo Šabato šventumas.

115/116431.jpg

הסולם, פרקי חיים של המקובל האלוקי רבי יהודה לייב הלוי אשלג

„Hasulam“, rabi Jehuda Ašlago (Baal Sulamo) biografija

ravas Abrahamas Mordechajus Gotlibas

Kiekvieną naktį, pirmą valandą po vidurnakčio Baal aSulamas keldavosi dirbti savo Kūrėjui - skirtingai, nei kiti miestelio gyventojai, kurie keldavosi ryte. Visą laiką jis buvo pasinėręs į Torą ir į maldą. Ir be šių dalykų jam daugiau niekas neegzistavo.

115/116426.jpg

הקדמה לתלמוד עשר הספירות יט, כ

Įvadas į „Mokymą apie dešimt sfirot“

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Su visu tuo, kas paaiškinta, išsisprendžia problema, kur visi stebisi Chaimo Vitalio pasakymu jo įvade „Pratarmių vartai“, Ari žodžiams. Taip pat tai yra atspausdinta kaip „Įvadas į knygą Ec chaim“.

115/116418.jpg

שלבי הסולם מועדים ד' קושיות

Šlavei haSulam Keturi klausimai

Rabi Baruchas Ašlagas

„Lašon hara“ (blogos kalbos) yra labai neigiamas dalykas tarp žmogaus ir žmogaus, tačiau svarbiausias aspektas „lašon hara“ liečia santykį tarp žmogaus ir Kūrėjo.

115/116417.jpg