kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • „Ir kalbėjo Kūrėjas Moše ir Aronui, sakydamas: Štai tokie Toros įstatymai חוקת) chukat), kuriuos prisakė Kūrėjas sakydamas: Kalbėk Izraelio sūnums, tegul paima sau raudoną karvę (para aduma), tobulą, neturinčią trūkumo, ant kurios nebuvo uždėtas jungas“ (Bemidbar 19 – 1, 2).
  • !שבת שלום
  • Šabat Šalom!

החרות ג

Laisvė

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Verta mums paaukoti savo brangų laiką, kad suprasti šį svarbų dalyką. Tai reiškia suvokti, kaip mes egzistuojame mūsų esybės, t.y. mūsų „ego“ rėmuose, kur kiekvienas iš mūsų jaučia save, kaip atskirą, ypatingą „būtybę“.

115/116330.jpg

החרות ב

Laisvė

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Tačiau, jei pažvelgsime į kiekvieno individo veiksmus, tai pamatysime, kad jie yra įpareigoti. Taigi, žmogus ne savo valia atlieka visus savo veiksmus ir nėra jam jokio pasirinkimo.

115/116329.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Pesachas

I. M. Lav

Ož Izraelio šalies ribų Pesachas yra švenčiamas aštuonias dienas: pirma ir antra dienos - šventė, sederis yra atliekamas du kartus, po to keturios dienos chol-amoed, o septinta ir aštunta dienos - vėl šventinės, kurių metu draudžiama dirbti.

115/116328.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Pesachas

I. M. Lav

Dar viena pirmos Pesacho dienos ypatybė - Malda apie rasą. Išminčiai nustatė, kad nuo antros nisano mėnesio pusės lietūs jau nebėra palaiminimas, greičiau atvirkščiai, todėl nuo 15 nisano dienos „Amida“ maldoje nustojama Kūrėjo prašyti atsiųsti lietų.

115/116325.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Pesachas

I. M. Lav

Pesacho maldų tvarka beveik nesiskiria bet kurios kitos iš trijų metų švenčių. Ryškiausias skirtumas - tai „Halelio skaitymas“. Sukot ir Šavuot švenčių metu skaitomas pilnas „Halelis“, o Pesacho metu pilnas „Halelis“ skaitomas tik pirmąją šventės dieną.

115/116324.jpg