kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • אִם חָטָאתָ, מַה תִּפְעָל בּוֹ; וְרַבּוּ פְשָׁעֶיךָ, מַה תַּעֲשֶׂה לּו, אִם צָדַקְתָּ, מַה תִּתֶּן לוֹ, אוֹ מַה מִּיָּדְךָ יִקָּח. איוב לה' – ו', ז Jei nusidėjai, kuo paveikei Jį (Kūrėją), jei daug darei nusikaltimų, ką padarei Jam (Kūrėjui), jei tu buvai teisus, ką tai Jam duos, ar ką gausi iš Jo „rankos“? (Jobas 35 – 6.7)

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Šeimyninio gyvenimo tyrumas

I. M. Lav

Pasinėrimas šaltinio vandenyje arba „mikvoje“ leidžia žmogui pilnai apsivalyti nuo visų nešvarumų. Žmogus tarsi gimsta iš naujo. Tora sako apie tai: „Tačiau šaltinis ir vandens telkinys, kur susirenka vanduo, bus švarus“.

115/116338.jpg

החרות ה

Laisvė

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Pirmas faktorius – prigimtis (מצע) yra pirminė žmogaus materija, nes žmogus yra sukurtas principu „ješ me ješ“ (egzistencija iš egzistencijos), t.y. žmogus yra savo gimdytojų „smegenų vaisius“.

115/116336.jpg

החרות ד- א

Laisvė

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Reikia žinoti, kad visų pasaulio kūrinių egzistavimas išplaukia iš aspekto „ješ mi ješ“ (egzistencija iš egzistencijos), o ne iš aspekto „ješ mi ain“ (egzistencija iš niekur). Tai reiškia, kad reali tikrovė „nusivilko“ ankstesnę formą, ir „apsivilko“ dabartinę formą.

115/116332.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

„Chupa“ ir „kidušin“ „קידושין“ ir „חופה“

I. M. Lav

Judajizmas nepripažįsta prašmatnių vestuvių, kur pagrindinę vietą užima stalas ir vaišės, kurie neva linksmina jaunuosius. Iš tiesų reikia surengti tokias vaišes, kurių metu iš susirinkusiųjų lūpų skambės Toros žodžiai.

115/116331.jpg

החרות ג

Laisvė

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Verta mums paaukoti savo brangų laiką, kad suprasti šį svarbų dalyką. Tai reiškia suvokti, kaip mes egzistuojame mūsų esybės, t.y. mūsų „ego“ rėmuose, kur kiekvienas iš mūsų jaučia save, kaip atskirą, ypatingą „būtybę“.

115/116330.jpg