Pirmyn < Pirmyn < [1] [2] [3] [4] [5] ... ... ... [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] ... ... ... [889] [890] [891] [892] [893] > Atgal > Atgal.
Pasakyta traktate Avot: „Jei trise valgė prie vieno stalo ir nekalbėjo prie jo Toros žodžių – jie tarsi valgė dvėselieną...“. Vienok „jei trise valgė prie vieno stalo ir kalbėjo Toros žodžius – jie tarsi valgė prie Kūrėjo stalo, apie kurį pasakyta: Ir pasakė man angelas: „Štai stalas, stovintis prieš Kūrėją!“
Įstatymas apie „raudoną karvę“ yra iš tų Toros įstatymų, kurių prasmės negalime suvokti, - šiuos įstatymus reikia tiesiog vykdyti. Kūrėjas pasakė Izraeliui: „Tai - Mano įstatymas, ir tau uždrausta svarstyti apie jo prasmę“.
Kai berniukui sueina 13 metų, jis turi būti pakviestas Toros skaitymui - jau kaip suaugęs žmogus. Ši galimybė jam suteikiama artimiausią dieną, kai yra skaitoma Tora: tai yra pirmadienį, ketvirtadienį arba per Šabatą.
Halelis“ neskaitomas stebuklo, įvykusio už Izraelio šalies ribų, garbei. Tiesa, „Halelis“ skaitomas Pesacho metu, pažymint išėjimą iš Egipto, bet esmė tame, kad Izraelio šalis dar tada nebuvo išskirta kaip tokia tarp visų pasaulio šalių. O kai įvyko Purimo stebuklas, po I Šventyklos sugriovimo, Izraelis jau keletą šimtmečių buvo Šventoji žemė.
Purimas - tai „džiaugsmo ir šventimo dienos“. Todėl Purimo dieną reikia suruošti prašmatnias vaišes. Pasakė išminčiai: „Per Purimą žmogus turi prisigerti tiek, kad neatskirtų žodžių „prakeiktas Hamanas“ nuo žodžių „Palaimintas Mordechajus“.