kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • הָא לַחְמָא עַנְיָא דִּי אֲכָלוּ אַבְהָתָנָא בְּאַרְעָא דְמִצְרָיִם. כָּל דִּכְפִין יֵיתֵי וְיֵיכוֹל, כָּל דִּצְרִיךְ יֵיתֵי וְיִפְסַח. הָשַׁתָּא הָכָא לְשָׁנָה הַבָּאָה בְּאַרְעָא דְיִשְׂרָאֵל. הָשַׁתָּא עַבְדֵּי לְשָׁנָה הַבָּאָה בְּנֵי חוֹרִין. הגדה של פסח Tai yra vargo duona, kurią valgė manoTėvai Egipto žemėje. Kiekvienas alkanas, gali ateiti ir valgyti, kiekvienas norintis, gali ateiti ir padaryti „Pesachą“ („Peršokimą“). Šiandien – čia, kitais metais – Izraelio žemėje. Šiandien – vergai, kitais metais – laisvi. (Pesacho Agada).

Praktinė Halacha (Įstatymai)

„Tfilinas“

I. M. Lav

Šmot knygoje (13:9) parašyta: „Ir bus tau ženklas ant tavo rankos ir priminimas tarp tavo akių, kad būtų Kūrėjo Tora tavo lūpose, nes stipria ranka išvedė tave Kūrėjas iš Egipto“.

113/113067.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Malda

I. M. Lav

Judaizmas apibrėžia maldą (tfila-תפילה) kaip „tarnavimą Kūrėjui širdimi“. Toros žodžiai „...tarnaujant Jam visa širdimi“ išminčiams kelia klausimą: ką reiškia “tarnavimas Aukščiausiajam širdimi“? Ir atsako išminčiai: tai – malda.

113/113039.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

Malda „Šacharit“

I. M. Lav

Apsigaubus „talitu“ ir apsivilkus „tfilinu“, pradedama malda „Šacharit“. Pirmas didelis „siduro“ skyrius, kuris yra perskaitomas, tai „Akeidat Icchak“, 22 knygos Berešit dalis, pasakojanti apie tai, kaip Kūrėjas liepė Abrahamui paaukoti savo sūnų Icchaką.

113/113068.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

„Kadiš“

I. M. Lav

Išminčiai teikė ypač didelę reikšmę „Kadišui“, nes sakydamas jį, judėjas išpildo vieną iš svarbiausių priedermių – siekį pašlovinti Kūrėjo vardą ir išplatinti tikėjimą Juo visame pasaulyje.

113/113049.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

„Šma Izrael“

I. M. Lav

„Šma“ – vienintelė malda, duota Toros, kaip viena iš 613 priedermių. Dvarim knygoje yra pasakyta: „Ir kartok juos savo vaikams ir tark juos guldamas ir keldamasis“. Tai reiškia, kad „Šma“ skaitymas – tai priedermė, kurią vykdyti reikia vakare („gulantis“) ir ryte („keliantis“).

113/113014.jpg