kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • והענין הוא, כי שורשים העליונים ממשיכים כחם בהשתלשלות עד לגילוי בענפיהם בעוה"ז (בעולם הזה), כמ"ש (כמו שכתוב) בביאור ענף ושורש.בעה''ס, אור הבהיר Aukštutinių „šaknų“ potencialas vystosi ir atsiveria, kaip „šakos“ mūsų pasaulyje.Ir bendrai pasauliai skirstosi į „vidinę“ ir „išorinę“ puses. (Baal Sulamas „Kai tarnaitė, paveldi Ponią“)

Praktinė Halacha (Įstatymai)

„Tfilinas“

I. M. Lav

Maldos metu rankos „tfilinas“ turėtų būti pridengtas marškinių rankove, nes Toroje pasakyta: „Ir tegul bus jis tau ženklu ant tavo rankos“ – tau, bet ne kitiems. Tuo tarpu galvos „tfilinas“ – priešingai turi būti atidengtas kitiems, kaip pasakė Moše (Dvarim 28:10): „Ir pamatys visos pasaulio tautos, kad Kūrėjo vardas ant tavęs ir bijos tavęs“.

115/116020.jpg

פתיחה לחכמת הקבלה קנו, קנז, קנח

Įvadas į kabalos išmintį

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Ir kaip paaiškinta 124 sk., kad man pakėlimo ibur betui dėka, Acilut pasaulio parcufai pasiekė A‘‘B – Sag mochino švytėjimą, ateinantį iš Adam Kadmon pasaulio.

115/116143.jpg

פתיחה לחכמת הקבלה ד

Įvadas į kabalos išmintį

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

Taigi „noras gauti“ turi praeiti keturis aspektus, kurie yra pasauliuose ABJA, nes yra didelis dėsnis, liečiantis „indų“ aspektą: Šviesos įėjimas ir išėjimas daro indą norimą (tinkamą) savo vaidmeniui.

115/115694.jpg

Praktinė Halacha (Įstatymai)

ברית־מילה

I. M. Lav

Pilnu šios priedermės esmės nesupratimu būtų bandymas aiškinti šią operaciją rūpinimusi kūno sveikata arba higieniniais ar estetiniais sumetimais. Nors tyrimai iš tiesų parodė, kad apipjaustymas apsaugo nuo kai kurių ligų. Tačiau ברית־מילה tikslas kitas - sukurti kūne ženklą, liudijantį apie sąjungą tarp žmogaus ir Kūrėjo.

115/116196.jpg

הסולם, פרקי חיים של המקובל האלוקי רבי יהודה לייב הלוי אשלג

„Hasulam“, rabi Jehuda Ašlago (Baal Sulamo) biografija

ravas Abrahamas Mordechajus Gotlibas

Mikve aspektas – tai švento Kūrėjo vardo Havaja atgimimas, dėl kurio „išsisklaidys tavo priešai“. Tai reiškia, kad išsisklaidys (bus sunaikinti) visi Kūrėjo nekentėjai“.

115/116555.jpg