[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] ... ... ... [863] [864] [865] [866] [867] > Atgal
Tu bi Švat simbolizuoja žemės suklestėjimą, jos atgimimą, apgyvendinimą bei gamtos grožį. Yra paprotys per Tu bi Švat valgyti Izraelio žemės vaisius – kaip simbolį, medžių šventei pažymėti.
Pesacho sederio metu reikia išgerti keturias taures vyno, atminčiai apie išsilaisvinimą iš vergijos. Penkta taurė, statoma stalo viduryje, simboliškai skiriama pranašui Elijahu.
Jau nuo seno sederis tapo Pesacho simboliu. Daugybė įstatymų yra susiję su juo: ir tų, kurie užrašyti Toroje, ir tų, kurie nustatyti išminčių - daugybė šios nakties papročių duoda galimybę vėl išgyventi praeities įvykius.
Nuo antrosios Pesacho šventės nakties, 16 nisano, pradedamas „omero skaičiavimas“. Tora liepia atskaičiuoti septynias savaites, tai yra 49 dienas, nuo tos dienos, kai į Šventyklą atnešdavo miežių omerą: „Iki sekančios dienos, pasibaigus septintai savaitei, atskaičiuokite penkiasdešimt dienų, ir atneškite naują dovaną Kūrėjui“ (Vaikra, 23).
Tais laikais, kai stovėjo Šventykla, Pesacho išvakarės buvo šventinė diena - diena, kai buvo aukojamos Pesacho aukos. Šią dieną reikia įvykdyti šias priedermes: „chameco sudeginimą“, „chameco“ pardavimą, macos kepimą ir stalo sederiui ruošimą.