kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • אתה יוצר אור ובורא חשך עושה שלום ובורא את הכל ואלו כרית לי אוזן לשמוע אתה באהבת נפש לנצחיות ולא הראיתני איך עיניך צופיות מסוף העולם עד סופו דייני. בעל הסולם דייני. Tu (Kūrėjau) sukuri šviesą ir sutveri tamsą, darai taiką ir sutveri viską, ir jeigu Tu būtum man tik davęs išgirsti Tave su amžina sielos meile, bet nebūtum atvėręs man akių ir parodęs, kaip Tavo akys apžvelgia visą pasaulį nuo vieno galo iki kito – man užtektų ir tiek. (Baal Sulamas „Man užtektų ir tiek“).

פתיחה לחכמת הקבלה מג  

Įvadas į kabalos išmintį

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

 
 
 

Uždaryti užduotį

        


                                                  

                                                      43.


Taigi paskutinio rešimo de itlabšut aspekto pasilikimas kiekvieno parcufo masache de roš, sąlygojo dviejų pakopų „zachar“ (vyriškos) ir „nekeva“ (moteriškos) išėjimą.
Pradedant nuo Adam Kadmon Ain Bet, paskui Sag, Ma ir Ban parcufuose, ir taip pat visuose pasaulio Acilut parcufuose.


Taigi Ain Bet parcufe masache rešimo de avijut yra bchina gimel, išvedanti dešimt chochmos pakopos sfirot, o pasilikusi iš aukštesnio parcufo rešimo de itlabšut yra bchina dalet.
Tačiau ši bchina dalet dėl savo skaidrumo nėra tinkama zivugui su aukštutine šviesa, ir todėl ji įsijungia į bchinos gimel avijuto rešimo ir pasidaro kaip viena.
Ir tada rešimo de itlabšut įgyja jėgų zivugui su aukštutine šviesa.
Todėl išeina zivugas de aka su aukštutine šviesa, išvedantis dešimt sfirot „arti“ (apytiksliai) keter pakopos, nes masacho rešimo de itlabšut yra bchinos dalet aspekto.
Ir šis įsijungimas yra vadinamas „nekeva įsijungimas į zachar“ (moteriško aspekto įsijungimas į vyrišką).


Tai reiškia, kad bchinos gimel, t.y. rešimo de avijut vadinamas „nekeva“ (moteriškas aspektas), o bchinos dalet, t.y. rešimo de itlabšut vadinama „zachar“(vyriškas aspektas).
Taigi šis zachar rešimo yra viena pakopa aukštesnis už nekeva, tačiau jis yra „skaidrus“ nuo avijuto.
Todėl vien tik zachar rešimo „neužtenka“ zivugui de aka, todėl nekeva įsijungimo į jį dėka, jis tampa vertas zivugui.