kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • אכתוב לך, בחינת עמודי דאמצעיתא בעבודת השי"ת, שיהיה לך תמיד למטרה ימין ושמאל, כי יש הולך שעוד גרוע מיושב ובטל. בעה''ס, אגרות קודש Parašysiu tau, kas yraעמודא דאמצעיתא (amuda de emcaita) „vidurinis stulpas“ – „vidurinė linija“ Kūrėjo darbe. Tai turi būti visada tau, kaip tikslas „prieš akis“, kad nenukryptum nei į „kairę“, nei į „dešinę“. Tai reiškia, kad geriau stovėti „vietoje“, nei eiti neteisinga kryptimi. (Baal Sulamas „Šventi laiškai“)

פתיחה לחכמת הקבלה קב  

Įvadas į kabalos išmintį

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

 
 
 

Uždaryti užduotį

      


                                                  

                                                   102.


Taigi Nekudim parcufe mes taip pat išskiriame keturis aspektus:
teamim, nekudot, tagin ir otijot.

Tai reiškia, kad visos jėgos, esančios aukštutiniuose, privalo atsispindėti ir žemutiniuose, tačiau apatiniuose yra dar ir pridėtiniai aspektai.


Kaip yra paaiškinta, kad svarbiausias kiekvieno parcufo aspektas vadinasi teamim.
Paskui parcufe įvyksta or makif ir or pnimi bitūšas, kurio dėka pakopomis nuskaidrėja masachas, kol susilygina su pe de roš.
Tačiau aukštutinė šviesa nesiliauja smūgiuoti į masachą, ir to dėka, masacho avijuto nuskaidrėjimo metu, išeina tarpinės pakopos.


Taigi, kai masachas nuskaidrėja iš bchinos dalet į bchiną gimel, išeina chochmos pakopa.
Kai masachas ateina į bchiną bet, išeina binos pakopa, o kai ateina į bchina alef, išeina zeir anpin pakopa, ir galiausiai, kai masachas ateina į bchiną šoreš, išeina malchut pakopa.


Taigi visos šios, nuskaidrėjimo metu išėjusios pakopos, yra vadinamos nekudot, o po šviesų išėjimo likę rešimot, yra vadinami tagin.
Ir indai, likę po šviesų išėjimo iš jų, yra vadinami otijot.


Todėl, kai visas masachas nuskaidrėja nuo gufo avijuto, jis įsijungia zivugui į pe de roš masachą, kurio metu išeina antras parcufas.