kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • והנה הכתוב אומר: "אחרי רבים להטות", זאת אומרת, שבכל המקומות שיש לנו מחלוקת בין יחיד לרבים, אנו מחויבים להכריע הדבר, לפי רצונם של הרבים. הרי מפורש שיש זכות לרבים להפקיע את חירותו של היחיד. בעה''ס, חרות Parašyta: „Sekti pagal daugumą“ (Šmot 23 – 2), tai reiškia, kad visais atvejais kur yra ginčas tarp individo ir daugumos, mes privalome, nuspręsti reikalą pagal daugumos norus.Todėl aišku, kad dauguma turi teisę „apriboti“ individo laisvę. (Baal Sulamas „Laisvė“)

פתיחה לחכמת הקבלה קל  

Įvadas į kabalos išmintį

Jehuda Ašlagas (Baal Sulamas)

 
 
 

Uždaryti užduotį

     


                                

                                                         130.


Ma Chadaš parcufas Arich Anpin, išėjęs Chochmos pakopos dydžio, išanalizavo ir prisijungė sau pasaulio Nekudim Keter parcufo apatinę dalį, Keter achapą, kuris katnute buvo nukritęs į žemiau Keter esančią Chochmos ir Binos pakopą.


Taigi šis Keter achapas pasidarė parcufo Arich Anpin nukvos aspektu, ir jie susijungė vienas su kitu, o jų stovėjimo tvarka: „dešinė“ ir „kairė“.
Tai reiškia, kad Arich Anpin Ma aspektas, kuris yra zachar, stovi dešinėje, o Arich Anpino Ban aspektas, kuris yra nekeva, stovi kairėje.


Ir tai, kad Atiko parcufas nepaėmė Nekudim Keter parcufo apatinės dalies, yra todėl, kad Atikas, būdamas Aciluto roš, turi labai aukštą lygį.
Todėl jis prisijungė sau tik Nekudim pasaulio gar indus, kuriose neįvyko joks pažeidimas sudužimo metu.


Tačiau apatinė Keter dalis, t.y. achapas, katnuto metu buvo nukritęs į Chochmą ir Biną, o gadluto metu pakilo ir susijungė su Keter de Nekudim. Ir paskui, „indų sudužimo“ metu, vėl nukrito iš Nekudin Keter ir anuliavosi.
Todėl ši dalis dėl nukritimo ir dėl anuliavimosi tapo pažeista, ir jau nėra tinkama Atiko parcufui ir šią dalį pasiėmė Ma Chadaš Arich Anpin parcufas.