kryptis – Baal Sulamas (Baal Sulamo)
Vidinės toros studijų centras, vidinės Toros mokymo namai
  • ונמצא בעת שאו"א קבלו האור חדש דע"ב ס"ג, והורידו הה"ת מנקבי עינים בחזרה אל הפה שלהם, והעלו אליהם את האח"פ שלהם. הנה גם הז"ת המלבישים האח"פ אלו בעת קטנות, עלו עתה גם הם עמהם ביחד לאו"א ונעשו הז"ת למדרגה אחת עם או"א, והנה עליה הזו של הז"ת לאו"א, נקרא בשם עלית מ"ן. בעה''ס, פתיחה לחכמת הקבלה Dabar, kai Aba ve Ima gavo naują šviesą A‘‘B – Sag, ir nuleido hey tata iš nikvei einajim atgal į pe, tada Aba ve Ima pakėlė pas save savo achapą, nukritusį į žemesnę pakopą. Ir tada zat, kurie buvo apsirengę ir susijungę su šiuo achapu katnuto metu, taip pat pakilo į Aba ve Ima, pasidarydami zat su Aba ve Ima, viena pakopa.Iš tikro šis zat pakilimas į Aba ve Ima yra vadinamas „man (maldos, prašymo) pakėlimas“.(Baal Sulamas, „Įvadas į Kabalos išmintį“)

Praktinė Halacha (Įstatymai) 

Malda „Maariv“ - „Šma“ skaitymas prieš miegą

I. M. Lav

 
 
 

Uždaryti užduotį

 

Diena praėjo, artinasi miego laikas...

Tora prisako skaityti „Šma“ dukart per dieną, tačiau priimta prieš miegą vis tik dar kartą perskaityti šią maldą, kad užbaigti dieną Toros žodžiais ir išreikšti tikėjimą tuo, kad užmigdami, patikime Kūrėjui saugoti savo sielą.

„Šma“ skaitymas prieš miegą“ yra sudarytas iš rinkinio maldų, kurios yra paimtos iš Toros bei knygos Tehilim ir didžiąja dalimi iš palaiminimų „haMapil“

–  „Palaimintas Tu, Kūrėjau, mūsų Dieve, visatos Karaliau, pripildantis mano akis miego...“.

Pasibaigia ši malda šiais žodžiais:

„Padaryk taip, kad mano guolis būtų tobulas prieš Tave ir grąžink šviesą mano akims ryte, kad aš neužmigčiau mirtinu miegu, nes Tu – Kuris apšvieti mano akis. Palaimintas Tu, Kūrėjau, apšviečiantis visą pasaulį Savo garbe!“. Po šių maldų jau negalima nieko daugiau kalbėti, kad diena būtų užbaigta toje maldoje išreikšta viltimi.

Judėjų etika reikalauja atlikti savo dvasinio gyvenimo įvertinimą ne tik kartą metuose, Jom-Kipuro išvakarėse, bet ir kiekvieną dieną. Minutės, kai skaitoma „Šma“ prieš miegą, yra ypač tinkamos tam, kad peržvelgti viską, kas įvyko per dieną ir priimti sprendimą: tai, kas buvo padaryta gero – stiprinti ir didinti, o tai, kas buvo padaryta negero – ištaisyti. Išminčiai pataria kiekvienam atidžiai išanalizuoti savo elgesį ir pastoviai stengtis įsisąmoninti visus savo veiksmus, įvertinti savo poelgius.